Bio-Ceai Alergo-complex 75 grame

Pentru ce se recomandă?
Alergii

Astm bronșic alergic

SKU: Bio-Ceai Nera Plant Alergo-complex, 75 grame Stoc limitat Categorii: , Etichete: , , , , ,

Ce ingrediente conține?

Bio-Ceai Alergo-complex

Fructe de Coacăz negru (Ribes nigrum), părți aeriene de Trei-fraţi-pătaţi (Violae tricoloris herba), fructe de Porumbar (Prunus spinosa), părți aeriene de Urzică (Urtica dioica), părți aeriene de Coada-șoricelului (Achillea Millefolium), părți aeriene de Turiţă-mare (Agrimonia eupatoria).

Remediu naturist mănăstiresc pentru
  • Boli alergice,
  • preîntâmpinarea reacțiilor alergice,
  • Alergii,
  • Astm bronșic alergic,
  • alergie cutanată,
  • alergie respiratorie,
  • alergie digestivă, boli auto-imune,
  • Reglează sistemul imunitar,
  • diminuează episoadele alergice,
  • curăţa sângelui de toxine,
  • activeaza circulaţia sângelui,
  • tratament complementar al gripei,
  • creste rezistenţa la infecţii bacteriene şi virale,
  • stimulează contracţia vezicii biliare,
  • topeste calculii biliari.
Proprietăți ingrediente Bio-Ceai Alergo-complex
Coacăzele negre

sunt fructele care conțin 180 mg de vitamina C/ 100 de grame și sunt de asemenea foarte bogate în potasiu, fibre, complexul de vitamine B, toate acestea ajutând organismul să facă față provocărilor sezonului rece. Vitamina C regăsită în aceste fructe ajută atât la întărirea sistemului imunitar cât și la prevenirea afecțiunilor cardio-vasculare, hepatobiliare și renale. Coacăzele negre au efect digestiv, tonic, răcoritor, laxativ, diuretic, astringent, depurativ și hemostatic. Fructele consumate în stare crudă sau sub formă de extract au efecte benefice în anemie, surmenaj, insuficienţă cardiacă şi respiratorie, pneumonie, gastrită, hipertensiune arterială, ulcer, colită, diaree cronică, dizenterie, boli reumatice, pielonefrite, celulită, ateroscleroză, obezitate, tulburări circulatorii, boli oculare, insomnii şi afecțiuni ale sistemului nervos. Coacăzele negre protejează împotriva agentului patogen ce provoacă pneumonia.

Fructele negre și aromate de Coacăz negru conţin o doză mare de vitamina C (de circa 5 ori mai multă vitamina C decât portocalele) şi au în plus puternice proprietăţi antioxidante, antiinflamatoare și antialergice.

Bio-Ceai Alergo-complex

Extractul de Trei-frați-pătați este cel mai puternic antialergic cunoscut în lume, la ora actuală, eficienţa sa fiind observată în toate tipurile de alergie (cutanată, respiratorie, digestivă etc.), precum şi în cazul bolilor auto-imune, în dermatita atopică. Conţine flavonoizi, vitaminele C şi A, carotenoizi, este un puternic detoxifiant, neutralizează radicalii liberi din sânge şi este diuretic. Reglează sistemul imunitar şi diminuează episoadele alergice.

Trei-frați-pătați

este o plantă des utilizată în afecțiuni respiratorii, având o acțiune emolientă, calmantă și expectorantă. Ea menține plămânii sănătoși și curăță sângele, susține funcționarea normală a tractului respirator, fluidifică secrețiile bronșice și ajută la eliminarea lor din plămâni. tratarea tusei și a bronșitei (de tip alergic, tabagic sau infecțios). Extractul de Trei-frați-pătați este cel mai puternic antialergic cunoscut în lume, la ora actuală, în toate tipurile de alergie (cutanată, respiratorie, digestivă etc.), precum şi în cazul bolilor autoimune, în dermatita atopică. Conține un puternic detoxifiant, neutralizează radicalii liberi din sânge, este diuretic și reglează sistemul imunitar.

Bio-Ceai Alergo-complex

Fructele de Porumbar, bogate în vitamina C, în săruri de calciu şi magneziu, cu un conţinut crescut de taninuri, au proprietăţi vitaminizante, antialergice, diuretice şi antidiareice.

Urzica este bogată în clorofilă şi săruri minerale, îndeosebi fier, magneziu, calciu, potasiu şi siliciu; conţine o mare cantitate de vitamina C (de 200 de ori mai mult decât în mere), precum şi alte vitamine importante cum ar fi vitamina K (cu acţiune antihemoragica), PP, complexul B şi provitamina A (beta-caroten). Preparatele pe bază de urzică constituie astfel un foarte bun integrator natural în aceste substanţe. Au proprietăţi antianemice, energizante, vitaminizante, mineralizante, depurative (în curăţarea sângelui de toxine), de activare a circulaţiei sângelui, vasoconstric-toare şi fluidizante al sângelui, antirahitice, antireumatismale, hepatoprotectoare, antimicro-biene, gastrosecretoare, antidiareice, antihemoragice, diuretice, antialergice.

Bio-Ceai Alergo-complex

Coada-șoricelului având proprietăţi depurative, mineralizante şi vitaminizante, este o plantă tonic-amară, astringentă şi diaforetică, cu efecte benefice asupra digestiei, precum şi asupra aparatului digestiv şi urinar. Se foloseşte şi ca imunostimulent în prevenirea şi tratamentul complementar al gripei, crescând rezistenţa la infecţii bacteriene şi virale.

Turiţa-mare stimulează contracţia vezicii biliare şi lizează (topeşte) calculii biliari. Datorită taninurilor are proprietăţi astringente, antidiareice. De aceea se recomandă în calculoză biliară, diaree şi unele stări alergice.

Utilizare Bio-Ceai Alergo-complex

Intern: infuzie – 1 lingură la 250 ml apă clocotită; se infuzează 7 minute; se beau 3 căni pe zi, în cure de 6 săptămâni

A nu se lăsa la îndemâna şi la vederea copiilor mici.

A se păstra bine închis, ferit de umiditate şi căldură excesivă.

Produsul nu trebuie să înlocuiască un regim alimentar variat şi echilibrat.

A nu se depăşi doza zilnică recomandată.

Pungă stand up.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Bio-Ceai Alergo-complex 75 grame”