fbpx

Pentru ce se recomandă?
Alergii

Astm bronșic alergic

SKU: Bio-Ceai Nera Plant Alergo-complex, 75 grame Stoc limitat Categorii: , Etichete: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ce ingrediente conține?

Fructe de Coacăz negru (Ribes nigrum), părți aeriene de Trei-fraţi-pătaţi (Violae tricoloris herba), fructe de Porumbar (Prunus spinosa), părți aeriene de Urzică (Urtica dioica), părți aeriene de Coada-șoricelului (Achillea Millefolium), părți aeriene de Turiţă-mare (Agrimonia eupatoria).

Proprietăți ingrediente

Fructele negre și aromate de Coacăz negru conţin o doză mare de vitamina C (de circa 5 ori mai multă vitamina C decât portocalele) şi au în plus puternice proprietăţi antioxidante, antiinflamatoare și antialergice.

Extractul de Trei-frați-pătați este cel mai puternic antialergic cunoscut în lume, la ora actuală, eficienţa sa fiind observată în toate tipurile de alergie (cutanată, respiratorie, digestivă etc.), precum şi în cazul bolilor auto-imune, în dermatita atopică. Conţine flavonoizi, vitaminele C şi A, carotenoizi, este un puternic detoxifiant, neutralizează radicalii liberi din sânge şi este diuretic. Reglează sistemul imunitar şi diminuează episoadele alergice.

Fructele de Porumbar, bogate în vitamina C, în săruri de calciu şi magneziu, cu un conţinut crescut de taninuri, au proprietăţi vitaminizante, antialergice, diuretice şi antidiareice.

Urzica este bogată în clorofilă şi săruri minerale, îndeosebi fier, magneziu, calciu, potasiu şi siliciu; conţine o mare cantitate de vitamina C (de 200 de ori mai mult decât în mere), precum şi alte vitamine importante cum ar fi vitamina K (cu acţiune antihemoragica), PP, complexul B şi provitamina A (beta-caroten). Preparatele pe bază de urzică constituie astfel un foarte bun integrator natural în aceste substanţe. Au proprietăţi antianemice, energizante, vitaminizante, mineralizante, depurative (în curăţarea sângelui de toxine), de activare a circulaţiei sângelui, vasoconstric-toare şi fluidizante al sângelui, antirahitice, antireumatismale, hepatoprotectoare, antimicro-biene, gastrosecretoare, antidiareice, antihemoragice, diuretice, antialergice.

Coada-șoricelului având proprietăţi depurative, mineralizante şi vitaminizante, este o plantă tonic-amară, astringentă şi diaforetică, cu efecte benefice asupra digestiei, precum şi asupra aparatului digestiv şi urinar. Se foloseşte şi ca imunostimulent în prevenirea şi tratamentul complementar al gripei, crescând rezistenţa la infecţii bacteriene şi virale.

Turiţa-mare stimulează contracţia vezicii biliare şi lizează (topeşte) calculii biliari. Datorită taninurilor are proprietăţi astringente, antidiareice. De aceea se recomandă în calculoză biliară, diaree şi unele stări alergice.

Utilizare

Intern: infuzie – 1 lingură la 250 ml apă clocotită; se infuzează 7 minute; se beau 3 căni pe zi, în cure de 6 săptămâni

A nu se lăsa la îndemâna şi la vederea copiilor mici.

A se păstra bine închis, ferit de umiditate şi căldură excesivă.

Produsul nu trebuie să înlocuiască un regim alimentar variat şi echilibrat.

A nu se depăşi doza zilnică recomandată.

Pungă stand up.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Bio-Ceai Nera Plant Alergo-complex, 75 grame”

Modalități de plată - Politica de livrare - Politica de anulare și retur - Garanție - Politica de confidențialitate - Termenii și Condițiile

plata