Condimentul bio cu Busuioc. Oregano. Cimbrișor.

Proaspăt, intens și ușor picant.

Condimentul bio cu Busuioc. Oregano. Cimbrișor. este potrivit pentru mâncărurile de pește, broccoli, conopidă, cartofi, în sosurile pentru paste, în pizza și în omlete.

SKU: CONDIMENT BIO CU BUSUIOC, OREGANO, CIMBRIȘOR, 75 Grame Stoc limitat Categorie: Etichete: , , , , , , , , , , , , , , ,

Conținutul produsului Condimentul bio cu Busuioc. Oregano. Cimbrișor.

Foarte parfumat, Busuiocul dǎ preparatelor o savoare puţin dulce şi un parfum uşor de citric. El conţine o cantitate însemnată de vitamina C, vitamina A, substanţe tonice şi antioxidante și minerale esenţiale. Este ingredientul principal din Condimentul bio cu Busuioc. Oregano. Cimbrișor. Efectele acestuia sunt foarte importante. (carminativ, galactogog, antiemetic, diuretic, antiinflamator intestinal și renal, antiseptic pulmonar, antifungic, febrifug).  Pentru uz intern este recomandat în afecțiuni digestive (balonare, flatulență, ulcer gastric, colici intestinale).  Greață, gripă, răceală, bronșită acută și cronică, afecțiuni urogenitale, cefalee.  Extern în rinite, afte, răni, buze uscate și crăpate, călcâie crăpate, fisuri mamelonare.

Cimbrișorul conferă o notă proaspătă de lămâie peştelui, fructelor de mare și puiului fript. Este un tonic nervos și digestiv și reconfortant general al organismului. Folosit cu discreţie, el amplifică aroma altor ierburi, fără însă a le acoperi, şi se îmbină cu succes cu Busuiocul și Oregano.  Are efect antiseptic, antispastic, stomahic, carminativ, coleretic-colagog, diuretic, vermicid, stimulează circulația periferică, cicatrizant, tonic nervos. Este recomandat intern în afecțiuni respiratorii (gripă, guturai, laringite, traheite, tuse convulsivă, tuse spastică, bronșite, astm bronșic). Afecțiuni digestive (anorexie, digestii lente, flatulență, enterocolite, diaree, parazitoze intestinale, dischinezii biliare). Infecții renale (nefrite, pielo-cistite, cistite, uretrite). Reumatism, anemii, astenie. Extern este util în stomatite, abcese dentare, răni, ulcerații ale pielii, rinite. Reconfortarea organismului, reumatism (băi medicinale).

Aromat, cald și ușor amărui, Oregano (Șovârv) are un miros caracteristic complex, intens şi picant, puţin pregnant. Gustul este înţepător, uşor dulce şi plăcut proaspăt. Ideal în preparate  cu roșii. Efect antiseptic, antispastic, stomahic, diuretic, sedativ.  Este recomandat intern pentru afecțiuni respiratorii (bronșite, tuse convulsivă și spastică, astm bronșic). Afecțiuni digestive (enterite, colici gastro-intestinale, gastrite). Colici renale, litiază renală,  stări de nervozitate.

Utilizare  Condimentul bio cu Busuioc. Oregano. Cimbrișor.

Se folosește după gust, pentru aromatizarea salatelor și a mâncărurilor pentru bucuria întregii familii.  Bucură-ți familia și prietenii folosind Condimentul bio cu Busuioc. Oregano. Cimbrișor.

A se păstra la temperaturi constante, bine închis și ferit de umiditate.

Mod de prezentare Condimentul bio cu Busuioc. Oregano. Cimbrișor.

Punga stand up

Gramaj

75 g

Fii primul care adaugi o recenzie la „Condimentul bio cu Busuioc. Oregano. Cimbrișor.”