Cremă cu sunătoare – 40 grame

Cremă cu sunătoare

Cremă cu sunătoare – 40 grame

Ideală pentru pielea sensibilă Această cremă a fost special creată pentru tonifierea tenului, îngrijirea pielii corpului şi pentru pielea delicată a bebeluşilor. Indicată pentru îngrijirea tenului uscat, sensibil şi iritat, crema se absoarbe rapid în piele, menţinând o hidratare intensă şi durabilă.

Cremă cu sunătoare

Ingredientele naturale din Cremă cu sunătoare realizează o barieră protectoare la nivelul pielii, prin care este asigurată hidratarea din exterior şi împiedicarea evaporării rapide din interior.

Compoziție Cremă cu sunătoare
  • Extract uleios de sunătoare (Hypericum Perforatum extract);
  • Ulei de măsline extravirgin (Olea Europaea Fruit Oil);
  • Ceară de albine (Cera Alba);
  • Lanolină (Lanolin);
  • Ulei esențial de lavandă (Lavandula Angustifolia flower Oil);
  • Vitamina E (Tocopheryl Acetate);
  • Linalool (Linalool).

Produs natural, fără adaosuri de conservanți de sinteză sau parfumuri, având ca destinație îngrijirea pielii corpului.

Descrierea ingredientelor din Cremă cu sunătoare:

Sunătoarea este recunoscută pentru proprietăţile ei cicatrizante şi dezinfectante, fiind recomandată pentru răni greu vindecabile sau purulente şi arsuri. Este antiinflamator şi calmează durerile provocate de scrântituri, entorse, hematoame şi herpes.

Uleiul esențial de lavandă

calmează, cicatrizează, are efect antiinflamator. Are, de asemenea, proprietăţi antifungice, antiseptice şi regenerative, ajutând la relaxarea pielii. Vitamina E conținută conferă elasticitate pielii.

Uleiul extravirgin de măsline

este bogat în vitaminele A, D, E şi K. Protejează pielea de deshidratare și ameliorează semnele de îmbătrânire a pielii. Conține scualene, compuși fenolici, fitosteroli și vitamina E. Emolient și nutritiv, el hrănește pielea în profunzime și echilibrează sistemul natural de hidratare al pielii. Este un bun antioxidant, protejează împotriva acțiunii nefaste a radicalilor liberi, reduce efectele îmbătrânirii, roșeața și iritațiile. Este un ulei foarte blând, bine tolerat și de pielea cea mai sensibilă, având acțiune fortifiantă și asupra unghiilor.

Vitamina E

este un antioxidant puternic, foarte util în compozițiile cosmetice care conțin ingrediente cu potențial oxidativ. Este benefică pentru piele ca activ anti-aging, regenerator și protector. Vitamina E poate reduce riscul de inflamații și tumori prin neutralizarea radicalilor liberi.

Ceara de albine

este folosită în prepararea unguentelor, deoarece conferă acestora consistenţă şi stabilitate. Este cunoscută pentru acţiunea ei de restructurare şi elasticizare a pielii, pe care o calmează şi o ajută să reţină umezeala.

Beneficiile ingredientelor naturale din Crema cu sunătoare:
    • extractul uleios de sunătoare – indicat pentru pielea sensibilă și iritată;
    • ceara de albine – conferă consistenţă şi stabilitate cremelor;
    • uleiul de măsline extravirgin – hidratant intens care regenerează celulele pielii și catifelează tenul;
    • lanolina – favorizează pătrunderea în piele a substanțelor active;
    • uleiul esențial de lavandă – calmant cutanat, liniștește pielea rănită, înroșită, arsă de soare sau înțepată de insecte;
    • vitamina E – antioxidant puternic.
Efecte Cremă cu sunătoare

Arsuri solare, cicatrizant, hidratare, iritaţii scutec, emolient, piele iritată, răni, piele sensibilă, piele uscată.

Mod de utilizare:

După curăţarea în prealabil a pielii, crema se aplică în strat subţire pe faţa umectată. Apa ajută la transportarea uleiurilor în straturile profunde ale pielii. Se masează uşor până la absorbţie completă, folosind mişcări ample şi circulare. Masati uşor ridurile fruntii, pliurile nasogeniene si ridurile periorbitale.

Ingredientele naturale conferă cremei un miros specific, plăcut, care nu interferează cu parfumul purtat de persoana care utilizează crema.

Greutate 40 grame
Precauţii:

Se recomandă testarea cremă cu sunătoare prealabilă a sensibilităţii pe o porţiune mică de piele.

Contraindicaţii:

Alergie la oricare dintre componentele produsului.

A se păstra la temperaturi de 15-25°C. A nu se lăsa la îndemâna copiilor.

Produs testat dermatologic. Produs natural mănăstiresc.

Mănăstirea Dragomirna

arsuri, arsuri solare, calmant, crema cu sunatoare, decolorare piele, hrănește pielea, intepaturi insecte, iritatie, iritații, piele sensibila, piele uscata

Fii primul care adaugi o recenzie la „Cremă cu sunătoare – 40 grame”