Cremă de gălbenele 100 grame

Cremă de gălbenele

Cremă de gălbenele 100 grame

Îngrijește și hidratează pielea afectată de riduri, pete, iritații. Pentru ce se recomandă? Răni deschise, arsuri, acnee, eczeme, micoze, ten iritat,  ten uscat, ten ofilit, riduri, pete maronii, alergii, urticarie, degerături, răni, furunculoză, negi, scabie, dermatită seboreică, ganglioni măriți, hemoroizi externi.

Ce ingrediente conține?

Cremă de gălbenele 100 grame : Ceară de albine, ulei de gălbenele.

Remediu naturist mănăstiresc
  • Restructurează pielea;
  • Reface elasticitatea pielii;
  • Calmează pielea;
  • Hidratează;
  • Menține tinerețea și frumusețea tenului;
  • Ajută tenurile iritate, uscate și ofilite;
  • Reduce ridurile și estompează petele maronii;
  • Ajută și la tratarea alergiilor, eczemelor, acneei, urticariei;
  • Regenerează pielea afectată de arsuri şi degerături;
  • Accelerează cicatrizarea rănilor;
  • Acțiunează ca un adjuvant în furunculoză, negi, scabie, dermatită seboreică;
  • Are un efect benefic în afecțiuni precum: ganglioni măriți, hemoroizi externi, ulcere varicoase, flebite, călcâie crăpate, vânătăi, ulcerații pe sân (maligne sau benigne), răni produse de cancerul pielii, infecții fungice în zona genitală și perianală.
Proprietățile ingredientelor Cremă de gălbenele 100 grame

Ceara de albine

este folosită în prepararea unguentelor, deoarece conferă acestora consistenţă şi stabilitate. Este cunoscută pentru acţiunea ei de restructurare şi elasticizare a pielii, pe care o calmează şi o ajută să reţină umezeala.

Gălbenelele

au un rol deosebit în menținerea tinereții și frumuseții tenului. Ajută tenurile iritate, uscate și ofilite. Reduc ridurile și estompează petele maronii. Gălbenelele sunt de mare ajutor şi în tratarea alergiilor, eczemelor, acneei, urticariei. Regenerează pielea afectată de arsuri şi degerături. Accelerează cicatrizarea rănilor. Sunt adjuvant în furunculoză, negi, scabie, dermatită seboreică. Sunt recunoscute pentru efectul lor în următoarele afecțiuni: ganglioni măriți, hemoroizi externi, ulcere varicoase, flebite, călcâie crăpate, vânătăi, ulcerații pe sân (maligne sau benigne) și răni produse de cancerul pielii, infecții fungice în zona genitală și perianală.

Greutate netă: 100 grame
Mod de utilizare

Cutie PET, de culoare albă mat.

acnee, acnee juvenila, calmant, calmeaza iritatiile, crema de galbenele, dermatite, eczeme, hemoroizi, hidratare

Fii primul care adaugi o recenzie la „Cremă de gălbenele 100 grame”