Cremă de rostopască – 100 grame

Îngrijește și hidratează pielea afectată de negi, iritații și crăpături.

Cremă de rostopască recomandată pentru infecții ale pielii, negi, psoriazis, herpes, piele crăpată, piele deshidratată, piele îngroșată, piele iritată.

Pentru ce se recomandă?

Cremă de rostopască

Infecții ale pielii, negi, psoriazis, herpes, piele crăpată, piele deshidratată, piele îngroșată, piele iritată.

Remediu naturist mănăstiresc

• Restructurează pielea
  • Reface elasticitatea pielii
  • Calmează pielea
  • Hidratează
  • Acționează ca un remediu pentru tegumentele uscate sau zonele crăpate și îngroșate al pielii, acționând în profunzime pentru refacerea aspectului acesteia
  • Are o eficacitate ridicată asupra pielii deshidratate, lipsite de vitalitate, având capacitatea de a înmuia ţesuturile înăsprite și de a calma iritaţia locală
  • Are acțiune hrănitoare și antiseptică
  • Distruge bacteriile patogene din zona tratată, penetrează țesuturile în profunzime, vindecând complet infecțiile
  • Elimină negii
Ce ingrediente conține?

Cremă de rostopască

Ceară de albine, ulei de rostopască

Proprietățile ingredientelor

Ceara de albine este folosită în prepararea unguentelor, deoarece conferă acestora consistenţă şi stabilitate. Este cunoscută pentru acţiunea ei de restructurare şi elasticizare a pielii, pe care o calmează şi o ajută să reţină umezeala.

Rostopasca are efect regenerator şi reparator al pielii, fiind eficientă ca remediu pentru tegumentele uscate sau zonele crăpate și îngroșate al pielii, acționând în profunzime pentru refacerea aspectului acesteia. Rostopasca are o eficacitate ridicată asupra pielii deshidratate, lipsite de vitalitate, având capacitatea de a înmuia ţesuturile înăsprite și a calma iritaţia locală.

Rostopasca este hrănitoare și antiseptică. Distruge bacteriile patogene din zona tratată, penetrează țesuturile în profunzime, vindecând complet infecțiile. Elimină negii.

Greutate netă: 100 grame
Mod de utilizare

Cremă de rostopască

După curăţarea în prealabil a pielii, crema se aplică în strat subţire pe pielea umedă. Apa ajută la transportarea uleiurilor în straturile profunde ale pielii. Se masează uşor până la absorbţie completă, până la uniformizarea culorii naturale a pielii, folosind mişcări ample şi circulare. Masați uşor pe zonele afectate și în jurul lor.

Cutie PET, de culoare albă mat.

Mănăstirea Paltin Petru Vodă

Fii primul care adaugi o recenzie la „Cremă de rostopască – 100 grame”