Cremă de sânziană – 100 grame

Îngrijește și hidratează pielea afectată de afecțiuni cutanate și boli dermatologice canceroase.

Pentru ce se recomandă?

Acnee, furuncule, plăgi, noduli tiroidieni, tumorete cu diverse localizări, eripizel, răni, ulceraţii, pecingine, eczeme, scabie, psoriazis, boli dermatologice canceroase, plăgi maligne localizate pe limbă sau laringe sau pe piele, dureri reumatice, riduri fine, inflamații.

Ce ingrediente conține?

Cremă de sânziană

Ceară de albine, ulei de sânziană.

Remediu naturist mănăstiresc
  • Restructurează pielea
  • Reface elasticitatea pielii
  • Calmează pielea
  • Hidratează
  • Cremă de sânziană ameliorează inflamațiile și acționează în vindecarea cicatricilor ca urmare a unor afecţiuni cutanate (răni, ulceraţii, furuncule, pecingine, erizipel, eczeme, scabie, acnee, psoriazis), precum și a celor provenite din boli dermatice canceroase (plăgi maligne pe limbă, laringe și piele)
  • Ajută la calmarea durerilor reumatice
  • Menține elasticitatea pielii și estompează ridurilor fine.
Proprietățile ingredientelor Cremă de sânziană

Ceara de albine este folosită în prepararea unguentelor, deoarece conferă acestora consistenţă şi stabilitate. Este cunoscută pentru acţiunea ei de restructurare şi elasticizare a pielii, pe care o calmează şi o ajută să reţină umezeala.

Cremă de sânziană

Sânzienele

prin conținutul bogat în minerale, enzime și acid citric- ameliorează inflamațiile și acționează în vindecarea cicatricilor ca urmare a unor afecţiuni cutanate (răni, ulceraţii, furuncule, pecingine, erizipel, eczeme, scabie, acnee, psoriazis), precum și a celor provenite din boli dermatice canceroase (plăgi maligne pe limbă, laringe și piele). Sânzienele ajută la calmarea durerilor reumatice. În cosmetică, sânzienele sunt indicate în menținerea elasticității pielii și estomparea ridurilor fine.

Greutate netă: 100 grame
Mod de utilizare Cremă de sânziană

După curăţarea în prealabil a pielii, crema se aplică în strat subţire pe pielea umedă. Apa ajută la transportarea uleiurilor în straturile profunde ale pielii. Se masează uşor până la absorbţie completă, până la uniformizarea culorii naturale a pielii, folosind mişcări ample şi circulare. Masați uşor pe zonele afectate și în jurul lor.

Cutie PET, de culoare albă mat.

Mănăstirea Paltin Petru Vodă

Fii primul care adaugi o recenzie la „Cremă de sânziană – 100 grame”