Cremă de sânziană – 100 grame

Cremă de sânziană – 100 grame

Îngrijește și hidratează pielea afectată de afecțiuni cutanate și boli dermatologice canceroase. Pentru ce se recomandă? Acnee, furuncule, plăgi, noduli tiroidieni, tumorete cu diverse localizări, eripizel, răni, ulceraţii, pecingine, eczeme, scabie, psoriazis, boli dermatologice canceroase, plăgi maligne localizate pe limbă sau laringe sau pe piele, dureri reumatice, riduri fine, inflamații.

Ce ingrediente conține?

Cremă de sânziană

Ceară de albine, ulei de sânziană.

Remediu naturist mănăstiresc
  • Restructurează pielea;
  • Reface elasticitatea pielii;
  • Calmează pielea;
  • Hidratează;
  • Cremă de sânziană ameliorează inflamațiile și acționează în vindecarea cicatricilor ca urmare a unor afecţiuni cutanate (răni, ulceraţii, furuncule, pecingine, erizipel, eczeme, scabie, acnee, psoriazis), precum și a celor provenite din boli dermatice canceroase (plăgi maligne pe limbă, laringe și piele);
  • Ajută la calmarea durerilor reumatice;
  • Menține elasticitatea pielii și estompează ridurilor fine.
Proprietățile ingredientelor Cremă de sânziană

Ceara de albine este folosită în prepararea unguentelor, deoarece conferă acestora consistenţă şi stabilitate. Este cunoscută pentru acţiunea ei de restructurare şi elasticizare a pielii, pe care o calmează şi o ajută să reţină umezeala.

Sânzienele

prin conținutul bogat în minerale, enzime și acid citric- ameliorează inflamațiile și acționează în vindecarea cicatricilor ca urmare a unor afecţiuni cutanate (răni, ulceraţii, furuncule, pecingine, erizipel, eczeme, scabie, acnee, psoriazis), precum și a celor provenite din boli dermatice canceroase (plăgi maligne pe limbă, laringe și piele). Sânzienele ajută la calmarea durerilor reumatice. În cosmetică, sânzienele sunt indicate în menținerea elasticității pielii și estomparea ridurilor fine.

Florile de sânziene mai sunt cunoscute în popor și sub denumirea de floarea Sfântului Ioan, drăgaică, Sîntioană, au un parfum dulce asemânător mierii sau a fânului proaspăt cosit și sunt apreciate pentru proprietățile curative a peste 50 de afecțiuni.

Sânzienele – prin conținutul bogat în minerale, enzime și acid citric- ameliorează inflamațiile și acționează în vindecarea cicatricilor ca urmare a unor afecţiuni cutanate (răni, ulceraţii, furuncule, pecingine, erizipel, eczeme, scabie, acnee, psoriazis),  ajută la combaterea nodulilor tiroidieni, precum și inflamțiilor provenite din boli dermatice canceroase (plăgi maligne pe limbă, laringe și piele).

Sânzienele ajută la calmarea durerilor reumatice. În cosmetică, sânzienele sunt indicate în menținerea elasticității pielii și estomparea ridurilor fine.

Maicile de la Mănăstirea Paltin Petru-Vodă prepară cu nevoință și rugăciune Crema cu sânziană ce este recomandată pentru acnee, furuncule, plăgi, noduli tiroidieni, tumorete cu diverse localizari, eripizel.

Greutate netă: 100 grame
Mod de utilizare Cremă de sânziană

Cutie PET, de culoare albă mat.

acnee, acnee juvenila, crema de sanziana, dermatite, furunculoz, furunculoza, reduce ridurile, reumatism, riduri

Fii primul care adaugi o recenzie la „Cremă de sânziană – 100 grame”