Cremă de tătăneasă 100 grame

(O recenzie client)

Îngrijește și hidratează pielea afectată de tulburări circulatorii. Pentru ce se recomandă? Artrite, psoriazis, contuzii, ulcer varicos, reumatism, circulație deficitară, alergii, eczeme, răni, cicatrici, hemoroizi, varice, hematoame, afecțiuni articulare, răni greu vindecabile, escare, furuncule, înţepături de insecte, tumori canceroase ale pielii, traumatisme provocate în accidente sau competiţii sportive.

SKU: Cremă de tătăneasă - 100 grame Stoc Limitat Categorii: , Etichete: , ,

Ce ingrediente conține?

Cremă de tătăneasă 100 grame

Ceară de albine, ulei de Tătăneasă

Remediu naturist mănăstiresc

• Sprijină circulația periferică deficitară;
  • Restructurează pielea;
  • Reface elasticitatea pielii;
  • Calmează pielea;
  • Hidratează;
  • Are proprietăţi antiinflamatoare şi este ajută la cicatrizarea escarelor, ulcerelor varicoase, rănilor greu vindecabile;
  • Tratează furuncule, înţepături de insecte, tumori canceroase ale pielii;
  • Este utilă în contuzii, hematoame, traumatisme provocate în accidente sau competiţii sportive, reumatism, afecţiuni articulare.
Proprietățile ingredientelor Cremă de tătăneasă 100 grame

Ceara de albine este folosită în prepararea unguentelor, deoarece conferă acestora consistenţă şi stabilitate. Este cunoscută pentru acţiunea ei de restructurare şi elasticizare a pielii, pe care o calmează şi o ajută să reţină umezeala.

Tătăneasa

In ultimele decenii, tătăneasa a fost una din cele mai folosite plante pe plan mondial. In Elvetia, tara cu cea mai mare traditie in domeniul medicamentelor din plante, mai bine de jumatate din preparatele externe produse in ultimul deceniu au fost pe baza de tataneasa. Industria cosmetica foloseste in prezent intens alantoina, unul dintre principiile active cele mai importante ale tatanesei, care este practic nelipsita in deodorante si creme de corp.

Tătăneasa

are proprietăţi antiinflamatoare şi este un bun cicatrizant al escarelor, al ulcerelor varicoase, al rănilor greu vindecabile. Tratează furuncule, înţepături de insecte, tumori canceroase ale pielii. Este utilă în contuzii, hematoame, traumatisme provocate în accidente sau competiţii sportive, reumatism, afecţiuni articulare. În cosmetică, tătăneasa este recomandată pentru tenurile iritate şi grase.

Greutate netă: 100 grame
Mod de utilizare

Cutie PET, de culoare albă mat.

Ajută la cicatrizarea şi la regenerarea pielii, cicatrici, crema de tataneasa, eczeme, escare, facilitează cicatrizarea, ulcer varicos, varice

1 recenzie pentru Cremă de tătăneasă 100 grame

1. Dobrescu

Mulțumesc pentru produsele cumpărate de la dvs. Se vede că sunt făcute cu har și rugăciune de Maicuțe. Eu am folosit Crema de untul pământului ,Crema cu tătăneasă pentru reumatism și Crema cicatris .Cum le voi termina ,voi lua din nou legatura cu dvs.

Adaugă o recenzie