Cremă Nera Plant cu gălbenele, 25 grame

Cremă Nera Plant cu gălbenele

Cremă Nera Plant cu gălbenele, 25 grame

Tonifiant. Regenerator. Produs natural cu extracte de plante, uleiuri vegetale, miere şi ceară. Acțiunea, culoarea și parfumul produsului se datorează în întregime ingredientelor naturale. Cum acţionează?

• Protector cutanat
  • Regenerator
  • Antiseptic pentru țesuturi
  • Tonic și trofic
  • Cicatrizant

SKU: Cremă Nera Plant cu gălbenele, 25 grame Stoc limitat Categorii: , Etichete: , , , ,

Ce ingrediente conține?

Cremă Nera Plant cu gălbenele

Ulei de floarea soarelui (Helianthus Annuus Seed Oil), ceară de albine (Cera Alba), ulei extravirgin de măsline (Olea Europaea Fruit Oil), extract de Gălbenele (Calendula Officinalis Extract), extract de Sânziene (Galium Verum Extract), apă (Aqua), alcool (Alcohol), miere de albine (Mel), ulei esențial de Lavandă (Lavandula Angustifolia Oil), linalool*, limonene*.

*componente ale uleiului esențial

Remediu natural mănăstiresc pentru:
Proprietățile ingredientelor Cremă Nera Plant cu gălbenele
Gălbenelele

au un rol deosebit în menținerea tinereții și frumuseții tenului. Ajută tenurile iritate, uscate și ofilite. Reduc ridurile și estompează petele maronii. Gălbenelele sunt de mare ajutor şi în tratarea alergiilor, eczemelor, acneei, urticariei. Regenerează pielea afectată de arsuri şi degerături. Accelerează cicatrizarea rănilor. Sunt adjuvant în furunculoză, negi, scabie, dermatită seboreică. Sunt recunoscute pentru efectul lor în următoarele afecțiuni: ganglioni măriți, hemoroizi externi, ulcere varicoase, flebite, călcâie crăpate, vânătăi, ulcerații pe sân (maligne sau benigne) și răni produse de cancerul pielii, infecții fungice în zona genitală și perianală.

Sânzienele

ameliorează inflamațiile și cicatricele în afecţiuni cutanate (răni, ulceraţii, furuncule, pecingine, erizipel, eczeme, scabie, acnee, psoriazis), precum și în boli dermatice canceroase (plăgi maligne pe limbă, laringe și piele). Calmează durerile reumatice. În cosmetică, sânzienele sunt indicate în menținerea elasticității pielii și estomparea ridurilor fine.

Uleiul de floarea-soarelui

conține vitaminele A și D, calciu și fier. Este apreciat pentru proprietățile sale emoliente. Ajută la vindecarea rănilor proaspete și a arsurilor ușoare.

Ceara de albine

este folosită în prepararea unguentelor, deoarece conferă acestora consistenţă şi stabilitate. Este cunoscută pentru acţiunea ei de restructurare şi elasticizare a pielii, pe care o calmează şi o ajută să reţină umezeala.

Uleiul extravirgin de măsline

are proprietatea de a catifela pielea. Datorită conținutului ridicat de acid linoleic, un compus care nu este produs de organism, uleiul de măsline hidratează pielea.

Mierea de albine

conține glucoză, fructoză, minerale – magneziu, potasiu, calciu, sodiu, clor, sulf, fier, cupru, zinc, vitaminele B1, B2, B3 şi B5. În cosmetică, mierea se recomandă şi pentru îngrijirea pielii uscate, iritate. Reduce ridurile fine şi împrospătează tenul. Are acţiune antiseptică, emolientă şi cicatrizantă. Este adjuvant în tratarea coșurilor, a punctelor negre, a decolorărilor pielii. Hidratează pielea în profunzime și are efect antiîmbătrânire. Proprietățile antiinflamatorii ale mierii o recomandă în caz de iritații, înţepături de insecte sau alte inflamații ale pielii.

Uleiul esențial de Lavandă

calmează, cicatrizează, are efect antiinflamator. Are, de asemenea, proprietăţi antifungice, antiseptice şi regenerative, ajutând la relaxarea pielii. Vitamina E conținută conferă elasticitate pielii.

Utilizare Cremă Nera Plant cu gălbenele

Se aplică local, de 2-3 ori pe zi, în strat subţire, şi se masează uşor.

Mod de prezentare Cremă Nera Plant cu gălbenele

Recipient sticlă violet.

acnee, acnee juvenila, calmant, calmeaza iritatiile, crema cu galbenele, dermatite, eczeme, hemoroizi, hidratare

Fii primul care adaugi o recenzie la „Cremă Nera Plant cu gălbenele, 25 grame”