Cremă pentru escare – 100 grame

Cremă pentru escare

Cremă pentru escare – 100 grame

(2 recenzii de la clienți)

Îngrijește și hidratează pielea afectată de escare. Pentru ce se recomandă? Escare, acnee, eczeme, iritații, piele crăpată, psoriazis, micoze, herpes, tăieturi minore, înţepături de insecte, escare, varice,  ulcer varicos, scrântituri, entorse, hematoame, herpes, piele sensibilă, piele înroşită, piele ofilită, piele lipsită de elasticitate, răni greu vindecabile, răni purulente, arsuri.

SKU: Cremă pentru escare - 100 grame Stoc limitat Categorii: , Etichete: , , , , , ,

Ce ingrediente conține?

Cremă pentru escare

Ceară de albine, ulei de gălbenele, mușețel, sunătoare, cătină, echinaceea.

Remediu natural mănăstiresc
  • Tratează escarele, micozele, herpesul, tăieturile minore, înţepăturil de insecte, varicele și ulcerele varicoase;
  • Restructurează pielea;
  • Reface elasticitatea pielii;
  • Calmează pielea;
  • Hidratează;
  • Are efect antiinflamator, calmant, emolient, cicatrizant, antiseptic, decongestionant, antibacterian, antifungic, antiviral, dezinfectant;
  • Crește fluxul sanguin în zona în care pielea este afectată;
  • Regenerează pielea;
  • Tratarează acneea, eczemele, psoriazisul, iritațiile pe care le suferă bebelușii din cauza; pampers-ului sau a hăinuțelor;
  • Ajută în tratarea pielii crăpate sau iritate;
  • Susţine epiderma;
  • Stimulează procesele regenerative ale pielii, care devine mătăsoasă şi suplă, câștigând în vitalitate și finețe;
  • Fortifică și vitaminizează pielea, conferindu-i un aspect sănătos, plin de prospețime;
  • Ajută în cazul cearcănelor, a pielii sensibile, înroşite, ofilite sau lipsite de elasticitate;
  • Lupta împotriva oricărui fel de infecție microbiană;
  • Curăță sângele și sistemul limfatic;
  • Calmează durerile provocate de scrântituri, entorse, hematoame şi herpes.
Proprietățile ingredientelor Cremă pentru escare

Ceara de albine

este folosită în prepararea unguentelor, deoarece conferă acestora consistenţă şi stabilitate. Este cunoscută pentru acţiunea ei de restructurare şi elasticizare a pielii, pe care o calmează şi o ajută să reţină umezeala.

Mușețelul

are proprietăţi antiinflamatoare, calmante şi emoliente; are efect cicatrizant; ajută în cazul cearcănelor; are proprietăţi antiseptice și decongestionante; este recomandat pentru tenurile sensibile, înroşite, ofilite sau lipsite de elasticitate.

Echinacea,

această plantă minune are proprietăți antibacteriene, antifungice și antivirale, motiv pentru care poate lupta împotriva oricărui fel de infecție microbiană. Antibiotic natural, puternic aliat al sistemului imunitar, echinacea curăță sângele și sistemul limfatic.

Sunătoarea

este recunoscută pentru proprietăţile ei cicatrizante şi dezinfectante, fiind recomandată pentru răni greu vindecabile sau purulente şi arsuri. Este antiinflamator şi calmează durerile provocate de scrântituri, entorse, hematoame şi herpes.

Gălbenelele

sunt plante medicinale cu o îndelungată istorie în ceea ce privește folosirea lor în tratarea și îngrijirea pielii. Au un puternic efect antiinflamator. Pot fi folosite pentru toate tipurile de piele. Gălbenelele sunt prețioase datorită conținutului crescut de carotenoide (de exemplu, beta-caroten = provitamina A). Folosirea gălbenelelor crește fluxul sanguin în zona în care pielea este afectată, ceea ce duce la regenerarea pielii. Au un rol deosebit în tratarea acneei, a eczemelor, a psoriazisului, a iritațiilor pe care le suferă bebelușii din cauza pampers-ului sau a hăinuțelor. Ajută în tratarea pielii crăpate sau iritate. Se recomandă şi în tratarea micozelor, herpesului, a tăieturilor minore, a înţepăturilor de insecte, a escarelor, varicelor și a ulcerelor varicoase.

Cătina

este bogată în vitamine naturale şi acizi graşi nesaturaţi, componente de bază ale celulelor umane care susţin epiderma. Carotenoidele din cătină stimulează procesele regenerative ale pielii, care devine mătăsoasă şi suplă, câștigând în vitalitate și finețe. Cu un conținut foarte mare de vitamine (A, F, E, D), cătina fortifică și vitaminizează pielea, conferindu-i un aspect sănătos, plin de prospețime.

Greutate netă: 100 grame
Mod de utilizare Cremă pentru escare

Cutie PET, de culoare albă mat.

a înţepăturilor de insecte, Ajută la cicatrizarea şi la regenerarea pielii, calmeaza iritatiile, cicatrici, crema pentru escare, creme pentru escare, eczeme, escare, facilitează cicatrizarea, hematoame, herpes, herpes zoster, herpesului, iritatie, iritații, iritatii, Iritații cutanate, plagi deschise

2 recenzii pentru Cremă pentru escare – 100 grame

1. Pelmus Elena Romina

Am fost foarte mulțumită de aceasta crema pentru escare chiar ia trecut rana mulțumesc mult Doamne ajută🙏🙏🙏recomand cu drag

2. Valeriu (proprietar verificat)

O cremă excepțională, Slavă Domnului!
    O folosesc la problemele mamei mele, care are 86 de ani și este căzută la pat.

Adaugă o recenzie