Crema de sulfină-pentru ulcer varicos, 100 grame

(3 recenzii de la clienți)

Îngrijește și hidratează pielea afectată ulcer varicos și răni greu de vindecat. Pentru ce se recomandă? Ulcer varicos, dureri reumatice, edeme, hemoroizi, tromboflebită,  fragilitate capilară cutanată, contuzii, luxații, crampe nocturne, senzația de ,,picioare grele”, edem limfatic, nodulii hormonali şi ganglionari, infecţiile externe grave, arsuri, muşcături de orice fel, răni deschise.

Ce ingrediente conține Crema pentru ulcer varicos ?

Ceară de albine, ulei de mărul lupului, echinaceea, sulfina, mușețel, răchitan, lemnul-Domnului.

Remediu natural mănăstiresc:

Se recomandă în tratamentului următoarelor afecțiuni sau stări patologice:

• Ulcer varicos;
  • Dureri reumatice;
  • Edeme;
  • Hemoroizi;
  • Tromboflebită;
  • Fragilitate capilară cutanată;
  • Contuzii, luxații;
  • Crampe nocturne;
  • Senzația de ,,picioare grele”;
  • Edem limfatic;
  • Nodulii hormonali şi ganglionari;
  • Infecţiile externe grave, arsurile;
  • Muşcăturile de orice fel, răni deschise;
  • Are o valoare terapeutică deosebită în tratamentul ulcerului varicos;
  • Este recomandată pentru piele sensibilă, înroşită, ofilită sau lipsită de elasticitate;
  • Luptă împotriva oricărui fel de infecție microbiană;
  • Insuficiență venoasă cronică, sindrom posttrombotic;
  • Curăță sângele și sistemul limfatic;
  • Acționează antiseptic în plăgi ulcerate şi edeme;
  • Stabilizează evoluţia cancerului, oprind înmulţirea necontrolată a celulelor şi îmbunătăţește imunitatea organismului;
  • Are proprietăți antihemoragice, antiseptice, antiinflamatoare, calmante, emoliente, cicatrizante, decongestionante, antibacteriene, antifungice,antivirale și acțiune tonică pentru zonele capilare;
  • Restructurează pielea;
  • Reface elasticitatea pielii;
  • Calmează pielea;
  • Hidratează.
Proprietățile ingredientelor Crema pentru ulcer varicos:
Ceara de albine

este folosită în prepararea unguentelor, deoarece conferă acestora consistenţă şi stabilitate. Este cunoscută pentru acţiunea ei de restructurare şi elasticizare a pielii, pe care o calmează şi o ajută să reţină umezeala.

Mușețelul

are proprietăţi antiinflamatoare, calmante şi emoliente; are efect cicatrizant; ajută în cazul cearcănelor; are proprietăţi antiseptice și decongestionante; este recomandat pentru tenurile sensibile, înroşite, ofilite sau lipsite de elasticitate.

Echinacea,

această plantă minune are proprietăți antibacteriene, antifungice și antivirale, motiv pentru care poate lupta împotriva oricărui fel de infecție microbiană. Antibiotic natural, puternic aliat al sistemului imunitar, echinacea curăță sângele și sistemul limfatic.

Lemnul-Domnului

este recunoscut ca antiseptic în plăgi ulcerate şi edeme. De asemenea, mai are rol antiinflamator și tonic capilar.

Sulfina

poate fi utilizată în cadrul tratamentului următoarelor afecțiuni sau stări patologice: dureri reumatice, edeme, hemoroizi, tromboflebită, insuficiență venoasă cronică, sindrom posttrombotic, fragilitate capilară cutanată, contuzii, luxații, crampe nocturne, senzația de ,,picioare grele”, edem limfatic.

Mărul-lupului

era folosit în antichitate de către egipteni, pentru tratarea muşcăturilor de şarpe. Planta are o valoare terapeutică deosebită în tratamentul ulcerului, iar, în cazul tumorilor maligne de gradul I şi II, dacă bolnavii o folosesc încă din faza incipientă, le poate vindeca. În general, mărul-lupului stabilizează evoluţia cancerului, oprind înmulţirea necontrolată a celulelor şi îmbunătăţind imunitatea organismului. Printre afecţiunile care pot fi tratate prin utilizarea acestei buruieni se numără ulcerul varicos, pancreatita, hemoroizii, căderea părului, nodulii hormonali şi ganglionari, infecţiile externe grave, arsurile, muşcăturile de orice fel şi, nu în ultimul rând, rănile deschise.

Răchitanul

conţine galo-taninuri (5-10%), salicarină, hidroxid feric, substanţe de natură flavonoidică,  heterozide, orientină, colină, glucoză, amidon, substanţe antibiotice, pectine, carotenoizi, substanţe minerale şi urme de ulei volatil. Toate acestea îi conferă proprietăți antihemoragice, antiseptice și cicatrizante.

Greutate netă: 100 grame
Mod de utilizare Crema pentru ulcer varicos

Mod de prezentare:

Cutie PET, de culoare albă mat.

crema pentru ulcer varicos, eczeme, reumatism, tumori, ulcer varicos, varice

3 recenzii pentru Crema de sulfină-pentru ulcer varicos, 100 grame

1. Moldoveanu Anisoara (proprietar verificat)

Produse naturale facute cu dăruire.
    Recomand tuturor cremele si toate remediile de calitate superioara.
    Cand pui suflet in tot ceea ce faci ,esti pe jumătate vindecat!
    Multumim frumos!

2. Eliza Huidumac (proprietar verificat)

Cine a inventat această cremă, să-i dea Dumnezeu ,,VIAȚĂ VEȘNICĂ ,, plină de lumină și binecuvântare.
    O minune.
    A făcut minuni în cazul soțului meu, aproape la vindecat. S-au albit picioarele necrozate.

3. Pirea

Doresc si eu 2cutii cu această crema ,și cât costă?

Adaugă o recenzie