Săpun solid Nera Plant cu salvie, 110 grame

Reduce transpirația excesivă. Seboreglator.

Produs fabricat manual, din extracte de plante, uleiuri vegetale şi ceară. Conținut ridicat de glicerină.

Acțiunea, culoarea și parfumul produsului se datorează în întregime ingredientelor naturale.

Doar 2 rămase în stoc

Ce ingrediente conține?

Săpun solid Nera Plant cu salvie

Ulei de floarea-soarelui (Helianthus Annuus Seed Oil), apă (Aqua), ulei extravirgin de măsline (Olea Europaea Fruit Oil), grăsime nehidrogenată de cocos (Cocos Nucifera Oil), grăsime nehidrogenată de palmier (Elaeis Guineensis Oil), hidroxid de sodiu (Sodium Hydroxide), ceară de albine (Cera Alba), extract de Salvie (Salvia Officinalis Leaf Extract), pulbere de Salvie (Salvia Officinalis Powder), ulei esențial de Salvie (Salvia Officinalis Oil).

Cum acţionează?

Regenerează și împrospătează pielea
Îndepărtează celulele moarte
Dezinfectează pielea
Calmează iritațiile
Ajută la reglarea nivelului de sebum secretat
Reduce transpirația excesivă.

Pentru ce se recomandă?

Săpun solid Nera Plant cu salvie

Menţinerea echilibrului natural al pielii
Răni și iritații cutanate
Vergeturi
Ten gras, cu pori dilatați
Transpirație excesivă

Proprietăți ingrediente

Extractul de Salvie reduce transpirația excesivă. Are efect benefic asupra porilor dilatați și vizibili. Cicatrizează.

Uleiul de floarea-soarelui conține vitaminele A și D, calciu și fier. Este apreciat pentru proprietățile sale emoliente. Ajută la vindecarea rănilor proaspete și a arsurilor ușoare.

Uleiul extravirgin de măsline

are proprietatea de a catifela pielea. Datorită conținutului ridicat de acid linoleic, un compus care nu este produs de organism, uleiul de măsline previne uscarea pielii, îi menţine elasticitatea şi tinereţea. Este folosit și ca exfoliant.

Grăsimea de cocos

este obţinută din miezul nucilor de cocos. Previne uscarea și exfolierea pielii, întârzie apariția ridurilor și conferă pielii fermitate. Este folosită ca adjuvant în diferite afecțiuni ale pielii: psoriazis, dermatite, eczeme, acnee etc. Este agentul de spumare din săpun.

Grăsimea de palmier

estompează cicatricele vechi datorită conţinutului de vitamina A şi vitamina E. Conferă pielii un aspect tânăr şi prospeţime. Are proprietăţi hidratante. Este adjuvant în boli de piele, precum psoriazisul şi eczemele.

Hidroxidul de sodiu

are rolul de a saponifica uleiurile vegetale folosite în prepararea săpunului. Cantitatea de hidroxid de sodiu folosită la prepararea săpunurilor este astfel calculată încât, la terminarea procesului de saponificare, acesta nu se mai regăseşte în produsul finit, fiind neutralizat.

Ceara de albine

este folosită în prepararea săpunurilor, deoarece conferă acestora consistenţă şi stabilitate. Este cunoscută pentru acţiunea ei de restructurare şi elasticizare a pielii, pe care o calmează şi o ajută să reţină umezeala.

Uleiul esențial de Salvie

are proprietăți antiseptice și antibacteriene. Poate fi utilizat pentru prevenirea și tratarea infecțiilor cutanate și a cicatricelor. Reduce vergeturile. Ajută în transpirația excesivă.

Utilizare

Se aplică pe pielea umezită, prin mişcări circulare, apoi se clăteşte bine, cu apă multă.

Cutie carton.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Săpun solid Nera Plant cu salvie, 110 grame”

S-ar putea să-ți placă și…