Sirop de muguri brad cu echinacea, pet 250 ml

Sirop de muguri brad cu echinacea

Sirop de muguri brad cu echinacea, pet 250 ml

Sirop de muguri brad cu echinacea – un produs mănăstiresc natural preparat cu migală pentru imunitate și pentru a preveni răceala și gripa.

SKU: Sirop de brad cu echinacea, pet 250 ml Stoc limitat Categorii: , Etichete: , , , , , ,

Sirop de muguri brad cu echinacea – un remediu natural și un produs mănăstiresc preparat cu migală pentru imunitate și pentru a preveni răceala și gripa.

Ce ingrediente conține Sirop de muguri brad cu echinacea?

Ingrediente: zahăr invertit (49,5% zahăr, 1% suc de lămâie);  extract apos din plante (muguri de brad/Abies alba 87%, părţi aeriene de Echinacea purpurea 13%) 49,5%.

Remediu naturist mănăstiresc pentru
  • întărirea imunității
  • sănătatea tractului respirator
  • calmarea iritaţilor gatului şi faringelui
  • menținerea sănătății corzilor vocale

Mugurii de brad datorită substanţelor active conţinute, stimulează imunitatea în special la nivel rino-faringian.

Siropul cu extract de muguri de brad este utilizat ca expectorant. Antiinflamator şi antiseptic.  În afecţiuni ale aparatului respirator: faringite, laringite, bronşite, traheite, amigdalite și viroze respiratorii.

Datorită compoziţiei bogate în substanțe active, siropul de muguri de brad are calităţi deosebite în numeroase afecțiuni, fiind utilizat în special în afecțiuni ale apartului respirator:

• stimulează secreţiile mucoaselor, fiind apreciate în special ca expectorant;
  •  componentele din uleiul esenţial au acţiune analgezică, antiseptică pulmonară, antitusivă, deodorantă, expectorantă, stimulentă şi tonică;

De asemenea are proprietăţi uşor diuretice.

Este cunoscut efectul de vindecare a afecțiunilor laringelui, traheei și bronhiilor, de adjuvant  în pneumonie, pleurezi, bronșita cronica, astm bronșic și tuberculoză.

Preparatele din muguri de brad au efecte benefice intervenind și în boli digestive (gastroenterite, ulcere, infecții intestinale, colite de fermentație, diaree, balonări, lipsa poftei de mâncare), afecțiuni renale (cistite, nefrite, pielite).

Echinacea regăsită în Sirop de muguri brad cu echinacea

Această plantă minune are proprietăți antibacteriene, antifungice și antivirale. Poate lupta împotriva oricărui fel de infecție microbiană.

Antibiotic natural, puternic aliat al sistemului imunitar, echinacea curăță sângele și sistemul limfatic, catalizează acțiunea celulelor albe. Aceasta acționează eficient în cazul bolilor de plămâni, al gripei și virozelor.

Siropul cu echinacea

Acest sirop și-au dovedit eficacitatea în ceea ce priveşte creşterea capacităţii de apărare a organismului faţă de diverşi agenţi infecţioşi, principiile active conţinute de extractul de echinacea acţionând la diferite nivele ale sistemului imunitar.

Se recomandă pentru răceli și ca stimulent pentru imunitate. Planta utilizată în siropuri naturale contribuie la creșterea producerii de anumite celule albe din sânge. Contribuie la întărirea pereților celulari astfel încât bacteriile și virușii să nu intre atât de ușor în celule.

Datorită proprietăților sale antivirale, echinaceea este folosită în tratarea bolilor respiratorii și ca remediu natural preventiv pentru anumite tulburări, dureri, mai ales la copii, la persoanele în vârstă care au un sistem imunitar slăbit, convalescenți, etc.

Echinacea

Este foarte recomandată pentru vindecarea gripei și a răcelilor. A afecțiunilor gâtului (precum faringita sau angina); a bolii pulmonare obstructive cronice (EPOC), a alergiilor, a febrei fânului.

Studiile clinice au arătat că echinacea stimulează organismul să producă mai multe globule albe.  Mai ales limfocite și o cantitate mare de interferoni (una dintre cele mai puternice substanțe anti-infecțioase naturale).

Echinacea este un foarte bun remediu care întărește sistemul imunitar, fiind recomandată pentru prevenirea sau vindecarea bolilor infecțioase atunci când organismul este slăbit.

Astfel, extractul de echinacea susţine organismul în stări de răceală şi gripă,  este adjuvant în diferite inflamaţii respiratorii (faringită, laringită, traheită, bronşită, amigdalită, cu efect extrem de bun de calmare a durerilor de gât), infecții urinare, afecţiuni ginecologice de natură inflamatorie (anexite, metroanexite), herpes.

Contraindicat persoanelor alergice la ingredientele produsului.

A se consuma cu prudență de către persoanele diabetice.

Mod de utilizare pentru Sirop de muguri brad cu echinacea:

adulți – câte o lingură (cca 15 ml) de 3 – 4 ori pe zi

copii – câte o linguriță (cca 5 ml)  de 3 – 4 ori pe zi.

Durata curei: 7 – 14 zile.

Ambalaj produs:

Sirop de brad cu echinacea ambalat la sticlă pet de 250 ml

Greutate produs: 250 ml

Mănăstirea Dragomirna

Fii primul care adaugi o recenzie la „Sirop de muguri brad cu echinacea, pet 250 ml”