Sirop din muguri de pin – 300 ml

Sirop din muguri de pin

Sirop din muguri de pin – 300 ml

Sirop din muguri de pin – un produs mănăstiresc natural preparat cu migală pentru imunitate și pentru a preveni răceala, gripa și alergiile.

Sirop din muguri de pin– un remediu natural și un produs mănăstiresc preparat cu migală pentru imunitate și pentru a preveni răceala și gripa.

Ce ingrediente conține?

Compozitie: muguri de pin, zahăr, apă.

Indicații: Siropul din muguri de pin ajută în bronșite acute și cronice, tuse de diverse etiologii, sau stări gripale.

Remediu naturist mănăstiresc
  • Expectorant și antitusiv – se utilizează ca adjuvant în gripă și răceală, faringită, laringită, bronșită, pneumonie. Se administrează câte o linguriță la nevoie, dar nu mai multe de 5 ori pe zi.
  • Imunostimulator – se utilizează pentru întărirea imunității, mai ales în sezonul rece, atât la copii, cât și la adulți. Se administrează câte o lingură de sirop muguri de pin pentru imunitate dizolvată într-un pahar cu apă, de 3 ori pe zi, între mese.
  • Vitaminizant și remineralizant – se utilizează pentru creșterea poftei de mâncare, în anemie, carențe alimentare, rahitism. Se administrează câte o lingură de sirop dizolvată într-un pahar cu apă, de 3-4 ori pe zi, între mese. Se urmează o cură de 3 săptămâni.
  • Diuretic – se utilizează ca adjuvant în hipertensiune arterială și disfuncții ale căilor renale. Se administrează în apă, limonadă, ceai de plante, în loc de miere sau zahăr.
  • Calmant – se utilizează în astenii, oboseală fizică și intelectuală, stres, dureri de cap. Se administrează câte o lingură de sirop dizolvată într-un pahar cu apă sau ceai călduț, în fiecare dimineață, pe stomacul gol.
Efectele benefice ale Siropului din muguri de pin:

🌲Mugurii de pin sunt bogați în grăsimi mononesaturate care ajută la scăderea colesterolului din sânge. Consumul regulat de muguri de pin/sirop de pin crește colesterolul bun și reduce colesterolul rău din organism.

🌲Acidul oleic din muguri ajută ficatul pentru a elimina trigliceridelor din organism. Această favorizează, de asemenea, un profil lipidic sanguin sănătos, previne bolile coronariene și accidentele vasculare cerebrale.

✔️Foarte utilizaţi în fitoterapie şi gemoterapie, mugurii de pin au efecte extrem de benefice asupra organismului uman, în special în ceea ce priveşte sistemul respirator, rinichii şi muşchii.

✔️Mugurii de pin reprezintă un remediu pentru tratarea eficienta a tusei.

✔️Mugurii de pin conţin elemente cu un efect putermic în vindecarea membranelor gâtului şi ale pieptului.

✔️Mugurii de pin conţin uleiuri volatile, alcooli şi răşini, vitamina C şi tanin.

Mugurii de pin datorită substanţelor active conţinute, stimulează imunitatea în special la nivel rino-faringian.

Siropul cu extract de muguri de pin este utilizat ca expectorant, antiinflamator şi antiseptic  în afecţiuni ale aparatului respirator: faringite, laringite, bronşite, traheite, amigdalite și viroze respiratorii.

Datorită compoziţiei bogate în substanțe active, preparatele din muguri de pin au calităţi deosebite în numeroase afecțiuni, fiind utilizate în special în afecțiuni ale apartului respirator: stimulează secreţiile mucoaselor, fiind apreciate în special ca expectorant; componentele din uleiul esenţial au acţiune analgezică, antiseptic pulmonară, antitusivă, deodorantă, expectorantă, stimulentă şi tonică. De asemenea au proprietăţi uşor diuretice.

Este cunoscut efectul de vindecare a afecțiunilor laringelui, traheei și bronhiilor, de adjuvant  în pneumonie, pleurezie, bronșită cronică, astm bronșic și tuberculoză.

Preparatele din muguri de pin au efecte benefice intervenind și în boli digestive (gastroenterite, ulcere, infecții intestinale, colite de fermentație, diaree, balonări, lipsa poftei de mâncare), afecțiuni renale (cistite, nefrite, pielite). În plan psihologic, constituie un adjuvant în stări de agitație, încordare, nervozitate.

Este cunoscut efectul de vindecare a afecțiunilor laringelui, traheei și bronhiilor, de adjuvant în pneumonie, pleurezie, bronșită cronică, astm bronșic și tuberculoză.

În plan psihologic constituie un adjuvant în stări de agitație, încordare, nervozitate.

Siropul de muguri de pin este recunoscut ca fiind un remediu binefăcător pentru plămâni și pentru imunitate.

Contraindicat persoanelor alergice la ingredientele produsului.

A se consuma cu prudență de către persoanele diabetice.

Mod de utilizare Sirop de muguri de pin:

Adulți și tineri de peste 15 ani – câte o lingură (cca 15 ml) de 3 – 4 ori pe zi

Copii între 7 şi 14 ani – câte o linguriță (cca 5 ml)  de 3 – 4 ori pe zi

Durata curei: 7 – 14 zile.

Ambalaj produs:

Siropul din muguri de pin este ambalat în sticlă de 300 ml

Greutate produs: 300 ml

Fii primul care adaugi o recenzie la „Sirop din muguri de pin – 300 ml”