Sirop muguri brad, sticlă 250 ml

Sirop muguri de brad – un produs mănăstiresc natural preparat cu migală pentru imunitate și pentru a preveni răceala și gripa.

Sirop muguri brad – un remediu natural și un produs mănăstiresc preparat cu migală pentru imunitate și pentru a preveni răceala și gripa.

Ce ingrediente conține Sirop muguri brad?

Ingrediente: zahăr invertit (49,5% zahăr, 1% suc de lămâie);  extract apos din muguri de brad/Abies alba 49,5%

Remediu naturist mănăstiresc pentru
  • apărarea organismului împotriva microorganismelor dăunătoare
  • stimularea apetitului
  • îmbunătățirea clarității vocii
  • întărirea plămânilor
  • Expectorant și antitusiv – se utilizează ca adjuvant în gripă și răceală, faringită, laringită, bronșită, pneumonie; se administrează câte o linguriță la nevoie, dar nu mai multe de 5 ori pe zi.
  • Diuretic – se utilizează ca adjuvant în hipertensiune arterială și disfuncții ale căilor renale. Se administrează în apă, limonadă, ceai de plante, în loc de miere sau zahăr.
  • Calmant – se utilizează în astenii, oboseală fizică și intelectuală, stres, dureri de cap. Se administrează câte o lingură de sirop dizolvată într-un pahar cu apă sau ceai călduț, în fiecare dimineață, pe stomacul gol.
  • Imunostimulator – se utilizează pentru întărirea imunității, mai ales în sezonul rece, atât la copii, cât și la adulți. Se administrează câte o lingură de sirop muguri de brad pentru imunitate dizolvată într-un pahar cu apă, de 3 ori pe zi, între mese.
  • Vitaminizant și remineralizant – se utilizează pentru creșterea poftei de mâncare, în anemie, carențe alimentare, rahitism. Se administrează câte o lingură de sirop dizolvată într-un pahar cu apă, de 3-4 ori pe zi, între mese. Se urmează o cură de 3 săptămâni

Mugurii de brad datorită substanţelor active conţinute, stimulează imunitatea în special la nivel rino-faringian.

Siropul cu extract de muguri de brad este utilizat ca expectorant, antiinflamator şi antiseptic  în afecţiuni ale aparatului respirator: faringite, laringite, bronşite, traheite, amigdalite și viroze respiratorii.

Datorită compoziţiei bogate în substanțe active, siropul de muguri de brad are calităţi deosebite în numeroase afecțiuni, fiind utilizat în special în afecțiuni ale aparatului respirator:

• stimulează secreţiile mucoaselor, fiind apreciate în special ca expectorant;
  •  componentele din uleiul esenţial au acţiune analgezică, antiseptică pulmonară, antitusivă, deodorantă, expectorantă, stimulentă şi tonică;

De asemenea are proprietăţi uşor diuretice.

Este cunoscut efectul de vindecare a afecțiunilor laringelui, traheei și bronhiilor, de adjuvant  în pneumonie, pleurezi, bronșita cronica, astm bronșic și tuberculoză.

Preparatele din muguri de brad au efecte benefice intervenind și în boli digestive (gastroenterite, ulcere, infecții intestinale, colite de fermentație, diaree, balonări, lipsa poftei de mâncare), afecțiuni renale (cistite, nefrite, pielite).

Siropul muguri de brad este utilizat în special în afecțiuni ale apartului respirator: stimulează secreţiile mucoaselor, fiind apreciat în special ca expectorant; componentele din uleiul esenţial au acţiune analgezică, antiseptică pulmonară, antitusivă, deodorantă, expectorantă, stimulentă şi tonică. De asemenea au proprietăţi uşor diuretice.

Este cunoscut efectul de vindecare a afecțiunilor laringelui, traheei și bronhiilor, de adjuvant în pneumonie, pleurezie, bronșita cronica, astm bronșic și tuberculoză.

În plan psihologic constituie un adjuvant în stări de agitație, încordare, nervozitate.

Siropul muguri de brad este recunoscut ca fiind un remediu binefăcător pentru plămâni și pentru imunitate.

Zahărul invertit se obține direct din decoctul (extractul apos) de muguri de brad, prin fierbere și adaos de zeamă de lămâie.

Contraindicat:persoanelor alergice la muguri de brad.

A se consuma cu prudență de către persoanele diabetice.

Mod de utilizare pentru Sirop muguri brad:

adulți – câte o lingură (cca 15 ml) de 3 – 4 ori pe zi

copii – câte o linguriță (cca 5 ml)  de 3 – 4 ori pe zi.

Durata curei: 7 – 14 zile.

Ambalaj produs:

Sirop muguri de brad ambalat la sticlă de 250 ml