fbpx

Tinctură de gălbenele – 100 ml

Contribuie la: susținerea funcției normale a ficatului, a sistemului imunitar, depășirea stress-ului și epuizării, susținerea organismului pentru a face față schimbărilor fiziologice asociate vârstei.

SKU: Tinctură de gălbenele - 100ml- Stoc limitat Categorii: , Etichetă:

Compoziție: alcool etilic (min 30% v/v), Gălbenele (Calendula officinalis) flori (5%).

Greutate: 100g

Extract de planta bio, proaspătă (necongelată).

Pentru ce se recomandă:

• în afecțiuni cutanate (plăgi, degerături, arsuri, înțepături de insecte, eritem, eczeme, fisuri, fistule, acnee;
  • ulcer varicos;
  • digestive (inflamații bucale, faringiene, gastrice, duodenale, enterale și colonice, ulcer gastric și duodenal; hemoroizi);
  • afecţiuni genitale.

Gălbenele sunt unul din cele mai eficiente remedii pentru orice fel de leziuni care afectează integritatea pielii sau a mucoaselor, având efect  antiinflamator (datorită saponozidelor), trofic, protector, cicatrizant (saponozide, carotenoide, flavone) .

Mod de utilizare: adulți și tineri de peste 15 ani, câte 30 – 40 picături de 3 ori pe zi, înainte de masă, diluate în 50 ml apă. Copii între 7 şi 14 ani: 1/2 din doza adultului.

Indicații: Produsul este un supliment alimentar și nu trebuie să înlocuiască o dietă variată și un stil de viață sănătos. Produsul nu conține conservanți și coloranți artificiali. A nu se depăși doza recomandată pentru consumul zilnic, a nu se lăsa la îndemâna și vedrea celor mici. A se consuma cu prudență de către persoanele care manipulează vehiculele.

Contraindicat: persoanelor cu alergie la Gălbenele/plante din Fam. Asteraceae, persoanelor cărora le este interzis/limitat consumul de alcool, copiilor, în sarcină şi alăptare.

Condiții de păstrare: în locuri uscate ferit de lumina directă a soarelui, la temperatura camerei.

Mănăstirea Dragomirna

Fii primul care adaugi o recenzie la „Tinctură de gălbenele – 100 ml”

Modalități de plată - Politica de livrare - Politica de anulare și retur - Garanție - Politica de confidențialitate - Termenii și Condițiile

plata