fbpx

Tinctura de sanziene 100 ml

De-a lungul anilor, preparatele din această plantă au dovedit o influență benefică asupra activității glandei tiroide, respectiv a aparatului renal și respirator. În plus, ele au și un rol de stimulent digestiv prin principiile sale amare (efect laxativ), precum și o acțiune benefică asupra stărilor de oboseală și slăbiciune (tonic general).

Astfel, consumată intern, tinctura de sânziene susţine organismul în afecțiuni ale glandei tiroide, în afecțiuni renale (mărește cantitatea de urină eliminată în timp) și respiratorii (calmează iritația gâtului și a faringelui, cu efect plăcut asupra corzilor vocale, în afecțiuni ale corzilor vocale), în combaterea durerilor provocate de gută, prin reducerea procesului inflamator.

SKU: Tinctura de sanziene 100 ml Stoc limitat Categorii: , Etichete: , , , , , , , , ,

Ingrediente: alcool etilic (40%); parti aeriene de Sânziene (Galium verum) – 5% (Conc. alc: 30% v/v)

Greutate  100g

Extract de planta bio, proaspătă (necongelată).

Contribuie la: functionarea normala a tractului hepatobiliar
Contraindicatii: alergie la Sanziene / plante din fam. Rubiaceae, persoane carora le este interzis / limitat consumul de alcool, copii, sarcina si alaptare.

Mod de utilizareIntern – adulti si tineri de peste 15 ani, cate 25 – 30 de picaturi, de 3 ori pe zi, inainte de masa, diluate in 100 ml apa (jumatate de pahar).
Copii intre 7 si 14 ani: 1/2 din doza adultului.

Mănăstirea Dragomirna

Fii primul care adaugi o recenzie la „Tinctura de sanziene 100 ml”

Modalități de plată - Politica de livrare - Politica de anulare și retur - Garanție - Politica de confidențialitate - Termenii și Condițiile

plata