Cremă balsam Hemoromin-Mănăstirea Turnu Prahova

Cremă balsam Hemoromin-Mănăstirea Turnu Prahova conține extract uleios de gălbenele, sunătoare, tătăneasă, ceară, miere, propolis.

Remediu natural mănăstiresc pentru hemoroizi.

SKU: Cremă balsam Hemoromin-Mănăstirea Turnu Prahova Categorii: , Etichete: ,

Ce ingrediente conține Cremă balsam Hemoromin-Mănăstirea Turnu Prahova

Extract uleios de gălbenele, sunătoare, tătăneasă, ceară, miere, propolis.

Remediu natural mănăstiresc pentru hemoroizi.

Proprietățile ingredientelor:
Gălbenelele

Sunt plante medicinale cu o îndelungată istorie în ceea ce privește folosirea lor în tratarea și îngrijirea pielii. Au un puternic efect antiinflamator. Pot fi folosite pentru toate tipurile de piele. Gălbenelele sunt prețioase datorită conținutului crescut de carotenoide (de exemplu, beta-caroten = provitamina A). Folosirea gălbenelelor crește fluxul sanguin în zona în care pielea este afectată, ceea ce duce la regenerarea pielii.

Au un rol deosebit în tratarea acneei, a eczemelor, a psoriazisului, a iritațiilor pe care le suferă bebelușii din cauza pampers-ului sau a hăinuțelor. Ajută în tratarea pielii crăpate sau iritate. Se recomandă şi în tratarea micozelor, herpesului, a tăieturilor minore, a înţepăturilor de insecte, a escarelor, varicelor și a ulcerelor varicoase.

Ceara de albine este folosită în prepararea unguentelor, deoarece conferă acestora consistenţă şi stabilitate. Este cunoscută pentru acţiunea ei de restructurare şi elasticizare a pielii, pe care o calmează şi o ajută să reţină umezeala.

Propolisul

Stimulează producţia de colagen şi elastine şi reface ţesuturile afectate de răni, fiind un bun cicatrizant. Este indicat în infecţii şi arsuri, bătături şi cheratite, răni vechi, micoze, negi şi aluniţe. Propolisul are proprietăţi dezinfectante, antiinflamatorii, antiacneice, antioxidante.

Tătăneasă

Are proprietăţi antiinflamatoare şi este un bun cicatrizant al escarelor, al ulcerelor varicoase, al rănilor greu vindecabile. Tratează furuncule, înţepături de insecte, tumori canceroase ale pielii. Este utilă în contuzii, hematoame, traumatisme provocate în accidente sau competiţii sportive, reumatism, afecţiuni articulare. În cosmetică, tătăneasa este recomandată pentru tenurile iritate şi grase.

Informații suplimentare Cremă balsam Hemoromin-Mănăstirea Turnu Prahova

Prezentare:                              Borcan de sticlă — 30 ml.

Atenționări:                               A se păstra la rece.

Cantitate:                                  30ml

Condiții de păstrare:                 A se păstra în ambalajul inițial, bine închis, la rece, ferit de razele     soarelui

Perioada de valabilitate:            A se vedea pe ambalajul produsului.

Mod de utilizare;                        Aplicații locale – de cel puțin de două ori pe zi

Fii primul care adaugi o recenzie la „Cremă balsam Hemoromin-Mănăstirea Turnu Prahova”