Crema mâini Dokimon - Gălbenele și miere

51,00 lei

Crema maini Dokimon – Galbenele si miere

Crema conține ingrediente cu proprietăți antiinflamatorii și analgezice, cu efect antioxidant și revitalizant intens. Este un puternic adjuvant în revitalizarea și reabilitarea pielii cu probleme, oferind în același timp protecție împotriva iritațiilor, erupțiilor cutanate și a altor posibile afecțiuni de la nivelul pielii. Poate fi folosit pe toate tipurile de piele.

În stoc

Regenerator natural al pielii

Ideală pentru îngrijirea pielii uscate și lipsite de vitalitate, crema oferă o hidratare profundă dând pielii un aspect suplu și catifelat. Remediu natural mănăstiresc în tratarea eczemelor, acneei, urticariei, degerături, furunculoză, negi, dermatită seboreică, etc.

Folosit pe toate tipurile de piele

Ingredientele naturale din Crema de mâini Dokimon realizează o barieră protectoare la nivelul pielii, prin care este asigurată hidratarea din exterior şi împiedicarea evaporării rapide din interior.

Compoziție Cremă cu gălbenele :
  • Extract uleios de gălbenele (Calendula Officinalis Flower extract);
  • Miere de albine.

Folosit pe toate tipurile de piele

Descrierea ingredientelor:
Gălbenelele

Au un rol deosebit în menținerea tinereții și frumuseții tenului. Ajută tenurile iritate, uscate și ofilite. Reduc ridurile și estompează petele maronii. Gălbenelele sunt de mare ajutor şi în tratarea alergiilor, eczemelor, acneei, urticariei. Regenerează pielea afectată de arsuri şi degerături. Accelerează cicatrizarea rănilor. Sunt adjuvant în furunculoză, negi, scabie, dermatită seboreică. Sunt recunoscute pentru efectul lor în următoarele afecțiuni: ganglioni măriți, hemoroizi externi, ulcere varicoase, flebite, călcâie crăpate, vânătăi, ulcerații pe sân (maligne sau benigne) și răni produse de cancerul pielii, infecții fungice în zona genitală și perianală.

Mierea de albine

Este folosită în prepararea unguentelor, deoarece conferă acestora consistenţă şi stabilitate. Este cunoscută pentru acţiunea ei de restructurare şi elasticizare a pielii, pe care o calmează.

Beneficiile ingredientelor naturale folosite în Crema cu gălbenele:
  • extractul uleios de gălbenele – calmează arsurile solare și cicatrizează rănile;
  • ceara de albine – conferă consistenţă şi stabilitate cremelor;
  • uleiul de măsline extravirgin – hidratant intens care regenerează celulele pielii și catifelează tenul;
Mod de utilizare:

Crema se aplică în strat subţire pe faţa umectată. Apa ajută la transportarea uleiurilor în straturile profunde ale pielii. Se masează uşor până la absorbţie completă, folosind mişcări ample şi circulare.

Crema maini Dokimon – Galbenele si miere

Precauţii:

Se recomandă testarea prealabilă a sensibilităţii pe o porţiune mică de piele. Nu se recomandă pentru tenul gras.

Contraindicaţii:

Alergie la oricare dintre componentele produsului.

A se păstra la temperaturi de 15-25°C. A nu se lăsa la îndemâna copiilor.

Produs testat dermatologic. Produs natural mănăstiresc.

Greutate : 50 ml

Afectiuni

arsuri, arsuri solare, calmeaza iritatiile, cicatrici, crema de maini, facilitează cicatrizarea, hidratare, iritatii, negi, ten gras, vindecă negii

Mănăstirea Vatoped-Sf. Munte Athos