Loțiune oase și articulații

(O recenzie client)

23,00 lei

Indicații: entorse, reumatism, probleme cu articulațiile, combate durerile reumatismale și afecțiunile cauzate de reumatismul cronic degenerativ, reumatismul anchilopedic, spondiloză, osteoporoză

În stoc (poate fi pre-comandat)

Loțiune pentru oase și articulații

Loțiunea oase și articulații este un remediu natural mănăstiresc care ajută la menținerea sănătății sistemului osos.

Complex natural cu o concentrație mare de principii active.

Loțiune pentru oase și articulații
  • menține sănătatea sistemului osos
  • combate durerile reumatismale și afecțiunile cauzate de reumatismul cronic degenerativ, reumatismul anchilopedic, spondiloză, osteoporoză
  • ajută în reumatism degenerativ și dureri osoase
  • adjuvant în diferite forme de artrite: spondilită anchilopetică, poliartrită
  • susține funcționarea normală a sistemului osteo-articular

Compoziție: ardei iute, castan, untul pământului, arnică, tătăneasă, ulei esențial de mentă, ulei esențial de rozmarin.

Extern

Aplicaţii locale cu soluţia diluată.

A se agita flaconul înainte de utilizare!

Indicații

Produsul se utilizează extern.

Contraindicat
  • persoanelor cu alergie la componentele produsului
  • persoanelor cărora le este interzis/limitat consumul de alcool, copiilor, femeilor însarcinate şi care alăptează, precum și în caz de afecțiuni psihice.

Condiții de păstrare: în locuri uscate ferit de lumina directă a soarelui, la temperatura camerei.

Loțiune pentru oase și articulații

Sticlă pet închisă la culoare.

Greutate: 250 ml
Ce proprietăți are Uleiul esential BIO – Rozamarin?

Frunzele de Rozmarin conţin ulei volatil cu aromă puternică, stimulatoare. Plantă adaptogenă și antioxidantă, Rozmarinul previne îmbătrânirea celulară.

Datorită conţinutului ridicat în flavonoide, ea stimulează circulaţia cerebrală şi microcirculaţia, este eficientă în afecţiuni neurologice, vertij, migrene, anxietate şi depresii.

Pentru reglarea sistemului nervos, Rozmarinul este un neegalat tămăduitor, fiind numit și „iarba aducerii-aminte”. La şcolari, studenţi şi adulţii cu muncă de birou, Rozmarinul îmbunătăţeşte memoria şi capacitatea de concentrare.

În Grecia antică, planta avea o astfel de formidabilă reputație că îmbunătățește memoria, încât studenții adesea îți puneau crenguțe de Rozmarin în păr când studiau pentru examene. Și ultimele cercetări au arătat că performanța cognitivă se îmbunătățește când un compus din Rozmarin este absorbit în sânge.

În plus, această plantă este benefică în insomnii, în stări de nervozitate, angoase, migrene de origine nervoasă, dureri de cap, anxietate. Ameliorează instabilitatea emoţională, oboseala prelungită, slăbirea treptată a memoriei și surmenajul fizic şi intelectual.

Mănăstirea Paltin Petru Vodă

Afectiuni

dureri de articulatii, entorse, lotiune oase si articulații, reumatism

1 recenzie pentru Loțiune pentru oase și articulații

1. Mihai

Sufăr de reumatism degenerativ. Dimineața este cel mai dificil să mă ridic. De când am primit această loțiune îmi pun comprese peste noapte și dimineața mă pot mișca mult mai ușor.

Adaugă o recenzie

Din aceiași categorie