Miere de albine cu ghimbir- 240 grame

Miere de albine cu ghimbir- 240 grame

Facilitează digestia Ghimbirul combinat cu mierea de albine accelerează vindecarea răcelilor, calmează tusea și combate stările de oboseală și stres.

Compoziție:

Produs natural mănăstiresc.

Greutate 240g

Proprietățile ingredientelor:

Miere de albine cu ghimbir

Numită și „medicamentul vieții” mierea naturală de albine conține peste 400 de substanțe organice. Dintre care minerale, vitamine și enzime care fac din ea cel mai rapid și cel mai puternic energizant natural. În plus, mierea are puternice proprietăți antiinfecțioase. Acționează asupra principalelor sisteme și aparate din organism, de la tubul digestiv și căile respiratorii, până la nivelul pielii și al mucoaselor. Acest produs al stupului este un puternic stimulent al digestiei și al metabolismului. Favorizează tranzitul intestinal și ajută la eliminarea rapidă a toxinelor din organism. Mierea este utilă și în menținerea echilibrului endocrin. Ea reglează activitatea principalelor glande din corp producătoare de hormoni.

Ghimbirul

Miere de albine cu ghimbir

este un adevărat izvor de substanțe cu efect terapeutic. Preparatele care conțin rădăcină de ghimbir sunt indicate în debutul răcelilor sau gripei, în dispepsii și balonare. În plus, ele au efect de liniștire, de reglare a echilibrului intern al organismului.  Previn bolile cardiovasculare, inhibă dezvoltarea celulelor canceroase. Ameliorează durerile articulare, combat greața, migrenele și ajută la eliminarea toxinelor din organism.

Ghimbirul este un aliment cu proprietăți și beneficii deosebite asupra sănătății organismului, atestate de studii de specialitate. De la susținerea imunității în lupta cu o serie de bacterii până la intensificarea metabolismului, ghimbirul este un ajutor de nădejde într-o serie de afecțiuni.

Beneficiile Ghimbirului:
  • Stimulează funcția digestivă,
  • Previne infecțiile orale,
  • Antioxidant și energizant,
  • Remediu contra răcelii și gripei,
  • Ajută la scăderea colesterolului,
  • Calmează greața,
  • Contribuie la reducerea inflamațiilor,
  • Contribuie la îngrijirea pielii și a părului
Utilizare:

Miere cu ghimbir

Înainte de a se consuma, produsul se amestecă; adulți – 2 lingurițe/zi, copii – 1 linguriță/zi;  este indicat a se bea un pahar cu apă sau ceai înainte de administrare.

Suplimentele alimentare nu înlocuiesc o dietă variată și echilibrată și un mod de viață sănătos.

A nu se depăși doza recomandată pentru consumul zilnic. A nu se lăsa la îndemâna și la vederea copiilor mici.

Contraindicat persoanelor alergice la produsele apicole.

Beneficiile ingredientelor naturale din Mierea cu ghimbir:
      • reduce balonarea
      • adjuvant în răceli de sezon și viroze respiratorii
      • calmează senzația de greață și vomă
      • combate răul de mare, mașină și avion
      • înlătură senzația de mâini și picioare reci
      • accelerează arderea grăsimilor

Datorită acțiunii antiemetice (de combatere a stării de greață), preparatele din ghimbir sunt utile în combaterea greţurilor şi vărsăturilor, în caz de rău de mişcare, rău de altitudine sau rău de mare.

Mănăstirea Dragomirna

digestie, greata, ingrijirea pielii/par, Întărirea sistemului imunitar, miere cu ghimbir

Fii primul care adaugi o recenzie la „Miere de albine cu ghimbir- 240 grame”