un singur produs

Informații produs

Bio-Miere Nera Plant tinctură propolis  este un produs apicol mănăstiresc fiind un remediu natural pentru imunitate. Acest produs este considerat datorită propolisului cel mai puternic “medicament antiinfecţios”, mierea fiind supranumită și „medicamentul vieții”.

Pentru ce se recomandă?

Imunitate scăzută
Boli infecto-contagioase cu stări febrile (gripe, răceli)
Demineralizare
Tumori
Hipercolesterolemie
Stres oxidativ
Ulcer gastro-duodenal, colite acute şi cronice
Parazitoze intestinale
Infecţii ale căilor urinare
Guşă tiroidiană
Migrenă, nevralgie
Inflamaţii ale ficatului
Alergii.

Ce ingrediente conține?

Miere de albine, tinctură de propolis – 33ml.

Ce proprietăți are fiecare ingredient?
Propolis

Bio-Miere Nera Plant tinctură propolis este un produs apicol primar cu compoziţie complexă. Provine din culegerea de pe mugurii arborilor şi prelucrarea de către albine a unor substanţe răşinoase, aromate. La acestea se adaugă secreţii glandulare, ceară etc.

Propolisul reprezintă o substanţă bioactivă deosebit de valoroasă, cu rol biostimulator şi bioregulator. Acţionează în special la nivelul nucleilor hipotalamici. Produs bogat în vitaminele B1, B2, B3, B6, B12, C, D, A. În biominerale: Zn, Ca, Mg, Fe, Cu, K, bioenzime, substanțe antifungice și antiseptice.  Propolisul și-a demonstrat eficienţa în peste 200 de afecţiuni.

Propolis

Studiile moderne privitoare la proprietăţile acestui preparat natural i-au uimit pe oamenii de ştiinţă.  Peste 21 de bacterii, 9 specii de ciuperci parazite, 30 de tipuri de virusuri sunt distruse de către propolis.  Este cel mai puternic medicament natural antiinfecţios cunoscut, iar în combinație cu mierea este un adevărat „medicament al vieții”.

Activitatea antimicrobiană s-a analizat pe culturi de diferite microorganisme. (streptococi, stafilococi, Salmonella, Proteus, bacili, Saccharomyces cereus, Mycobacterium phlei, Mycobacterium tuberculosis, Candida albicans etc.).  Datorită flavonoizilor şi a fitoecdisonelor, propolisul are acţiune antioxidantă. Efectele sale anestezice sunt excepţionale. De 3,5 ori mai mari decât ale cocainei şi de 5,2 ori mai mari decât ale novocainei.

Propolisul

Are efecte antibacteriene, antibiotice şi cicatrizante. Are acţiune imunologică şi antiseptică. Propolisul se foloseşte ca adjuvant în diferite afecţiuni.

Propolisul nu are efecte secundare decât în cazul persoanelor alergice. Folosirea îndelungată a extractului de propolis nu duce la disbacterioză.

Mierea

Numit și „medicamentul vieții” mierea naturală de albine conține peste 400 de substanțe organice. Minerale, vitamine și enzime care fac din ea cel mai puternic remediu și energizant natural.

Mierea are puternice proprietăți antiinfecțioase și acționează asupra principalelor sisteme și aparate din organism, de la tubul digestiv și căile respiratorii, până la nivelul pielii și al mucoaselor.

Bio-Miere Nera Plant tinctură propolis

Acest produs al stupului este un puternic stimulent al digestiei și al metabolismului.  Favorizează tranzitul intestinal și ajută la eliminarea rapidă a toxinelor din organism.

Mierea este utilă și în menținerea echilibrului endocrin. Ea reglează activitatea principalelor glande din corp producătoare de hormoni.

Utilizare

Bio-Miere Nera Plant tinctură propolis:

Câte 3-4 lingurițe pe zi copiii, și  3-4 linguri pe zi adulții, în cure de minimum 3-4 săptămâni.

Contraindicat persoanelor cărora le este interzis/limitat consumul de alcool.  Care prezintă alergie/hipersensibilitate la produsele apicole.

Borcan din sticlă violet, de 220 gr.

Afectiuni

Alergii, ficat, Întărirea sistemului imunitar, miere cu tinctura de propolis, stres, tumori

Fii primul care adaugi o recenzie la „Bio-Miere Nera Plant tinctură propolis, 550 grame”