Informații despre categoria Sirop din secțiunea Leacuri

Sirop – este o categorie care cuprinde o gamă de siropuri ce sunt utilizate ca remedii naturale mănăstirești preparate cu migală pentru imunitate și aparatul respirator.

Siropurile disponibile pe site-ul nostru Daruri Mănăstirești, sunt obținute din plante proaspete și fără adaos de apă

Acestea prezintă un conținut bogat de principii active și o însemnată valoare nutritivă. Acționează rapid, protejând, totodată, mucoasa gastrică.

Datorită gustului dulce-aromat și mirosului plăcut, sunt ușor de administrat copiilor.

Se recomandă consumul lor și în scop preventiv, ca băuturi vitaminizante și energizante, pentru o alimentație zilnică sănătoasă.

Mod de utilizare a siropurilor mănăstirești

Intern:

3-4 linguriţe pe zi – pentru copii şi 3-4 linguri pe zi pentru adulţi, diluat în apă sau ceai, în cure de 3-4 săptămâni.

Contraindicații

Aceste siropuri nu sunt recomandate persoanelor cu alergie sau hipersensibilitate la oricare dintre componentele produsului. Se recomandă consumul cu prudență sau optarea pentru alte  cărora le este interzis/limitat consumul de zahăr.

Siropurile disponibile pe site-ul nostru sunt preparate la 3 mănăstiri românești:

Mănăstirea Paltin Petru Vodă

Siropul de muguri de pin. Acest sirop este ambalat la sticlă de 250 ml.

Mănăstirea Dragomirna

Sirop de muguri de brad

Sirop de brad cu echinacea

Sirop Siroplant

Aceste siropuri sunt disponibile în ambalaje atât la pet cât și la sticlă.

Mănăstirea Nera Plant prepară următoarele siropuri:

Calmiplant

Echinofruct forte

Gripinstop

Muguri de brad cu ghimbir

Multiplant

Pătlagină de mentă

Pneumovital

Tonic vitaminzant

Aceste siropuri sunt ambalate în Sticlă violet.

Cercetările din domeniul biofotonicii, prin măsurarea radiațiilor celulare, au demonstrat că sticla violet este cel mai indicat tip de ambalaj. Aceasta oferă protecția optimă împotriva luminii din domeniul vizibil.  Sticla are rolul de a încetini procesul de alterare a produsului ca urmare a radiației luminoase.

O calitate unică a acestei sticle, care o recomandă înainte de plastic și sticla colorată, este permisivitatea pe care o prezintă pentru trecerea luminii din spectrul ultraviolet și infraroșu. Acest lucru contribuie la menținerea vitalității structurilor moleculare din substanțele conținute.

Afișez 1–12 din 28 de rezultate