un singur produs

Cremă de untul pământului

Cremă de untul pământului – 100 grame

21,00 lei

Relaxează şi protejează musculatura şi articulaţiile Pentru ce se recomandă? Reumatism, artroze cu diferite localizări (lumbago, artrite, artroze, gonartroză, spondiloză cervicală, lombosciatică), deformări osoase (ciocuri, monturi), hidartroză (apă la genunchi), sinuzită, acnee, dermatoză purpurică, răni proaspete și arsuri ușoare.

În stoc

SKU: Cremă de untul pământului - 100 grame Stoc limitat Categorii: , Etichete: , , , , ,

Ce ingrediente conține Cremă de untul pământului?

Ceară de albine, ulei de untul-pământului, ulei de floarea-soarelui

Remediu natural mănăstiresc
  • Restructurează pielea
  • Reface elasticitatea pielii
  • Calmează pielea
  • Hidratează
  • Are efect antiinflamator
  • Calmează și tratează durerile reumatice și durerile osoase
  • Are proprietăţi antireumatice, antiinflamatorii, analgezice
  • Se recomandă în tratarea reumatismului și a afecțiunilor reumatice (lumbago, artrite, artroze, lombosciatică, gonartroză, spondiloză cervicală), a durerilor musculare, a gutei, a hidartrozei (retenție de apă la genunchi),  a contuziilor, a echimozelor (vânătăilor), a monturilor, a ciocurilor, a deformărilor osoase
  • Ajută în tratarea din exterior a sinuzitei (aplicare a unguentelor pe zona externă a locului dureros), a acneei și a dermatozelor purpurice
  • Ajută la vindecarea rănilor proaspete și a arsurilor ușoare,
Proprietățile ingredientelor Cremă de untul pământului

Ceara de albine este folosită în prepararea unguentelor, deoarece conferă acestora consistenţă şi stabilitate. Este cunoscută pentru acţiunea ei de restructurare şi elasticizare a pielii, pe care o calmează şi o ajută să reţină umezeala.

Untul-pământului

calmează și tratează durerile reumatice, durerile osoase. Această plantă are proprietăţi antireumatice, antiinflamatorii, analgezice. Datorită conținutului de alcaloizi, glicozizi, saponozide, taninuri, extractul de untul pământului se utilizează în tratarea reumatismului și a afecțiunilor reumatice (lumbago, artrite, artroze, lombosciatică, gonartroză), a durerilor musculare, a gutei, a hidartrozei (retenție de apă la genunchi), a contuziilor, a echimozelor (vânătăilor), a monturilor, a ciocurilor, a deformărilor osoase, a sinuzitei (aplicare a unguentelor pe zona externă a locului dureros), a spondilozei cervicale, a acneei și a dermatozelor purpurice.

Uleiul de floarea soarelui

conține vitaminele A și D, calciu și fier. Este apreciat pentru proprietățile sale emoliente. Ajută la vindecarea rănilor proaspete și a arsurilor ușoare.

Greutate netă: 100 grame
Mod de utilizare Cremă de untul pământului

După curăţarea în prealabil a pielii, crema se aplică în strat subţire pe pielea umedă. Apa ajută la transportarea uleiurilor în straturile profunde ale pielii. Se masează uşor până la absorbţie completă, până la uniformizarea culorii naturale a pielii, folosind mişcări ample şi circulare. Masați uşor pe zonele afectate și în jurul lor.

Crema este destinată îngrijirii pielii, în scopul tonifierii și revigorării epidermei, fiind recomandată atât pentru pentru pielea uscată, iritată cât și pentru pielea sensibilă și obosită a corpului. Excelentă pentru un masaj reconfortant.

Emolientă, facilitează calmarea și relaxarea pielii. Conferă elasticitate cutanată, protejează musculatura și articulațiile.

Cutie PET, de culoare albă mat.

Mănăstirea Paltin Petru Vodă

Afectiuni

antibacterian, antiinflamator, articulatii tumefiate, artrite, artroze, calmant, calmeaza iritatiile, crema de untul pamantului, dureri de articulatii, hidratare, iritatie, iritatii, iritații, Iritații cutanate, reumatism

Fii primul care adaugi o recenzie la „Cremă de untul pământului – 100 grame”